ORBEA - irowery.pl

Szybki kontakt

34 319 95 05 Kontakt w godzinach 9:00-17:00 pon-pt

Testy sprzętu » NOWE DODATKI OD BKOOL

NOWE DODATKI OD BKOOL

Nowe dodatki od BKOOL: opór wiatru oparty na prawdziwej lokalizacji, tryb darmowy dla gościa i możliwość korzystania z dowolnego trenażera

Bkool stworzył przystępne, interaktywne oprogramowanie, do tego dostępnie całkowicie za darmo. Najnowsza wersja software'u pozwala na jego użycie z jakimkolwiek trenażerem (ale z ograniczeniem dostępnych funkcji), co oznacza, że możesz skorzystać z darmowego doświadczenia Bkool o ile posiadasz trenażer i urządzenie przesyłające dane.

Kompaktowy Bkool Pro Trainer można kupić za 649.99$ i program Bkool Indoor jest do pobrania bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dochodzi do tego bezpłatna subskrypcja do serwisu online ale za dodatkową opłatą w wysokości 15$ odblokujemy dostęp do wideo, świata 3D, tryb multiplayer i kilka innych opcji. Bkool wciąż uaktualnia oprogramowanie aby było lepsze, a podstawowa (darmowa) opcja jest miłym startem z przygodą zanim zdecydujesz się kupić cały zestaw.

Bkool twierdzi, że jest bardzo dumne ze swojego oprogramowania, które uważają że jest znacznie bardziej efektywne od tego rodzaju oprogramowania innych producentów za połowę ceny konkurencji. Choć sama aplikacja zdaje się nie robić wrażenia na starcie, to nadrabia ciągłymi poprawkami, które mają przybliżyć akceptację u nabywców oraz ilością możliwości w połowie ceny w porównaniu do konkurencji. Oto nowe opcje:

Tryb gościa (guest mode): opcja dla tych, którzy chcą tylko przetestować stymulator bez zakładania konta. Pozwala to na jego użycie i jazdę na 5 wybranych okrążeniach, jedno z okrążeń zawiera wideo, które pozwala doświadczyć pełnej funkcjonalności Bkoola. Ta opcja kompatybilna jest z Wahoo i trenażerami Elite, ale nie dają one wrażenia jazdy szosą.

Wiadomość na drodze (write on road): widzowie (użytkownicy?) w trybie 3D mogą pisać wiadomości na drodze (ograniczonej do dwóch linijek 7 znaków) do innych uczestników treningu. Wydaje się to być dobrą opcją dla kumpli, którzy ścigają się zdalnie między sobą.

Prawdziwy opór wiatru  (real wind): możesz wybrać, czy chcesz stymulację wiatru czy nie. Prędkość i kierunek wiatru są pobierane do danej lokalizacji na podstawie danych pogodowych w czasie rzeczywistym. Jest to ciekawy pomysł, ale czy w takim razie nie lepiej po prostu wyjść na zewnątrz i pokręcić?

Typy przeciwników według rankingu (opponent types shown in ranking):  rodzaje przeciwników (komputerowy, duch (ghost) albo człowiek) wskazani w rankingu danej sesji

Dziennik treningowy (training note): użytkownicy mogą dodawać własne notatki o przebiegu treningu po zakończeniu każdej sesji, które są automatycznie zapisywane w historii.

Tryb bez kompatybilnych urządzeń (non-controlable devices): możesz trenować w sesji z którymkolwiek z urządzeń: pomiarem mocy, czujnikiem prędkości, kadencji czy paskiem pomiaru tęna. Możesz jeździć również bez żadnego wskaźnika. Oczywiście nie będziesz w stanie kontrolować oporu w żaden sposób. Jeśli nie sparujesz się z żadnym trenażerem, będziesz dostawał powiadomienia na ekranie o podniesieniu/zmniejszeniu oporu w oparciu o wirtualne warunki. W ten sposób możesz używać jakiegokolwiek trenażera i pracować na odczuwaniu wysiłku tylko przez Ciebie. Ciekawe jak to się sprawdza w praktyce - jeśli jeździsz tylko na pasku z pomiarem tętna, gdy ono winduje w górę, automatycznie zliczana moc również idzie w górę i prędkość...

Aplikacja dostępna jest na stronie www.Bkool.com

Komentarze

  • Jarek: Użytkuję ten trenażer w wersji pro dobre dwa lata. Dobrze było by dodać, że soft w wersji free jest praktycznie bezużyteczny. Nie można odpalić treningu (workout) ani swojego ani nawet stworzonego przez bkoola a to praktycznie czyni to urządzenie bezużyteczne. No chyba, że ktoś ma ochotę po prostu pośmigać na trasach video, oczywiście w wersji darmowej, również mocno okrojonych, i już nie ze znajomymi! Pozostałe opcje opisane przez Was również nie są dostępne w wersji darmowej. Zostaje więc jedynie wersja premium a to już koszt 120E na rok!
    Dodam tylko, że jeśli chodzi o jego cichą pracę, to również nijak ma się to do rzeczywistości.
    Trenażer ma potencjał ale uczciwie było by dodać, że jedynie w wersji premium.
    Jarek

    odpowiedz

+ dodaj komantarz

Dodaj komentarz