ORBEA - irowery.pl

Szybki kontakt

34 319 95 05 Kontakt w godzinach 9:00-17:00 pon-pt

Aktualności: System MIPS w kaskach Orbea.

System MIPS w kaskach Orbea.

MIPS to system ochrony mózgu
• Może powodować ruch obrotowy
zmniejszając urazy mózgu
• Warstwa o niskim współczynniku tarcia umożliwia ruch ślizgowy o 10-15 mm we wszystkich kierunkach, to ograniczenie ruchu obrotowego mózgu podczas uderzenia.
MIPS zapewnia dodatkową ochronę.

Materiały pogłębiające wiedzę na temat sprzedażny kasków Orbea MIPS oraz filmy można wykorzystywać w sklepach, sieciach społecznościowych, aby pokazać konsumentowi jak działa system MIPS.

Przydatne informacje znajdziecie w prezentacji w załączniku oraz na stronach:
http://www.mipsbrandguidelines.com/academy/

http://www.mipsbrandguidelines.com/videos/

Mamy nadzieję, że użyjecie kasków Orbea MIPS.

System MIPS (Multi-directional Impact Protection System ) został zaprojektowany, aby zwiększyć ochronę przed ruchem obrotowym (lub kinematyką) przenoszonym do mózgu podczas uderzeń na głowę. Ruch obrotowy to połączenie energii obrotowej (prędkości kątowej) i sił obrotowych z akceleracji kątowej, które wpływają na mózg i zwiększają ryzyko poważnych urazów mózgu. Udowodniono, że dodatkowy system ochrony MIPS zmniejsza ruch obrotowy poprzez przekierowanie energii podczas upadku.

GDZIE MOGĘ ZOBACZYĆ POWŁOKĘ MIPS?
Kiedy zaglądasz do wnętrza kasku, zwykle warstwa ta ukryta jest pod wygodną wyściółką. Zwykle jest żółta i oznaczona logo MIPS. Warstwa o niskim współczynniku tarcia jest zawsze dostosowana do kasku i jego przeznaczenia, więc może się różnić w zależności od kasku.

CZY SYSTEM MIPS ZOSTAŁ WYNALEZIONY PRZEZ FIRMĘ PRODUKUJĄCĄ KASKI?
Nie. MIPS został stworzony przez naukowców i badaczy medycznych. Chcieli opracować produkt, który mógłby uczynić kask bezpieczniejszym.

CZY DZIAŁA PRZY KAŻDYM KĄCIE UDERZENIA?
Tak. MIPS działa niezależnie od kąta uderzenia. To jest wielokierunkowy system ochrony podczas upadku.

CO TO JEST KĄT UDERZENIA?
Kąt uderzenia to sposób, w jaki najczęściej spadasz, niezależnie od tego, czy z roweru, nart, konia itp. Oznacza to, że uderzysz głową o ziemię pod kątem, nigdy pionowo.

Komentarze

Bądź pierwszy. Skomentuj artykuł.

+ dodaj komantarz

Dodaj komentarz